Jakie języki obce są bardziej popularne ?

Metody nauki języka
Czerwiec 14, 2017

Każdy z nas, kto wyjeżdżał do tej pory za granicę zdaje sobie sprawę z tego, jak ważne w naszym życiu są języki obce. Od najmłodszych lat jesteśmy uczeni w szkołach jednego bądź dwóch języków, które później pomogą nam porozumiewać się w świecie. Nie da się z tym kłócić – bez względu na to gdzie mieszkamy i jaką pracę wykonujemy, w którymś momencie możemy mieć do czynienia z inwestorem, klientem bądź dyrektorem nie mówiącym w naszym rodzimym języku. Jeżeli zależy nam na jak najlepszym przygotowaniu do wykonywanego zawodu powinniśmy wcześniej zadbać o naukę języków obcych. A które z nich są najbardziej popularne? Oczywiście jest to język angielski.

Na każdym kroku jesteśmy bombardowani zwrotami, skrótami i odzywkami w języku angielskim. Większość oglądanych przez nas filmów i piosenek jest tworzona właśnie oryginalnie po angielsku. I co najważniejsze – jeżeli znamy ten język to jadąc do każdego kraju świata najprawdopodobniej uda nam się znaleźć kogoś z kim będziemy mogli się porozumieć. Na tym polega jego wspaniała uniwersalność – używając go uda Ci się porozmawiać z kimś na lotnisku, w samolocie, w hotelu i większości restauracji. Również na wiele stanowisk pracy i uniwersytety za granicą możesz dostać się dzięki znajomości języka angielskiego. Niezaprzeczalnie warto jest zainwestować swój czas i pieniądze w jego przyswojenie – najlepiej od jak najmłodszych lat. Które z pozostałych języków obcych cieszą się zainteresowaniem i przydają się na świecie? Zaraz po angielskim będzie to język francuski. Ze względu na wiele państw w których można się nim posługiwać jego znajomość daje nam równie dużo możliwości, co wcześniej wspomniany angielski. Dalej będzie to język np. chiński, hiszpański i włoski. Jeżeli chodzi o język chiński to jego przyswojenie należy do wyjątkowo czasochłonnych i trudnych zadań, ale możliwość wypowiadania się w języku tak ogromnego państwa na pewno otwiera przed nami wiele drzwi. Języki włoski i hiszpański są z kolei uznawane za stosunkowo łatwe do nauczenia, a ich znajomość na pewno przyda się na rynku pracy. W obecnych czasach nieumiejętność porozumienia się z klientami z innych państw może być bardzo dużym minusem w twoim curriculum vitae. Nawet jeżeli uważasz, że jesteś już w takim wieku, że nie uda Ci się opanować nowego języka – spróbuj zapisać się na kurs lub w zaciszu własnego domu oglądaj filmy i słuchaj muzyki nagranej w interesującym Cię państwie. Być może nie staniesz się od razu poliglotą, ale na pewno poczujesz się pewniej i zrozumienie każdego nowego zdania sprawi Ci dużą przyjemność.

Komentarze są wyłączone.